KONKURS „MISTRZ ORTOGRAFII GMINY MALECHOWO”

7 marca odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Malechowo zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Malechowie. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Kacper Rybak (Va), Danuta Jędrzejewska (VIa) i Julia Wagner (VIII). Z radością informujemy, że w gronie laureatów znalazła się Danuta Jędrzejewska zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy

 

Święto Liczby Pi

Dzień Liczby Pi to święto, które rokrocznie obchodzone jest 14 marca. Powód, dla którego wybrano właśnie taki termin jest bardzo prosty. Data 14 marca kojarzy się z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi – w USA termin „14 marca” zapisywany jest jako 3.14. Święto to obchodzone jest przede wszystkim w amerykańskich kręgach akademickich oraz szkolnych (w Polsce jedynie lokalnie).
Nasza szkoła po raz drugi świętuje Dzień Liczby Pi. Z tej okazji ogłoszono konkurs dla klas IV-VIII na Pi Plakat .

20190318_095717 20190318_093328 20190318_093304 20190312_140804 20190312_140827

UDZIAŁ UCZNIÓW KL. VIII W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

12 marca w Zespole Szkół Agrotechnicznych odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Sławnie.
W konkursie wzięło udział 16 trzyosobowych zespołów. Każdy zespół musiał rozwiązać jak największą liczbę zadań spośród 40 zadań zamkniętych i 20 otwartych. Poza udziałem w konkursie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły i wzięli udział w zajęciach prezentujących kierunki nauczane w ZSA. Młodzież kształcąca się na kierunku gastronomicznym pod opieką nauczycieli żywienia, przygotowała dla uczestników zmagań matematycznych słodki poczęstunek.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Niblistów Polskich w Niemicy: Oliwier Giś, Krzysztof Lis, Szymon Myśliński.
Konkurs miał na celu stworzyć uczniom możliwości sprawdzenia i porównania poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych.

53797710_1026672084188019_3612628805211914240_n 54256493_1026679024187325_5869564003918807040_n

GMINNY KONKURS „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

7 marca 2019r. uczennice Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy uczestniczyły w gminnych eliminacjach konkursu przeciwpożarowego „Młodzież zapobiega pożarom”. Swoją obszerną wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej sprawdziły: Julia Giś, Marta Kobryń, Rozalia Morka i Wiktoria Skoczylas.

Gratulujemy Wiktorii – uczennicy klasy VIb, która zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej i tym samym zakwalifikowała się do konkursu powiatowego.

20190307_115635 (Copy)

PROGRAM ERASMUS+

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:

[EDUKACJA SZKOLNA]

  • krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
  • wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
  • wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
  • wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).

Lub

[MŁODZIEŻ]

  • Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)

zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież

NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

8 marca 2019, Kraków

11 marca 2019, Warszawa

1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)

8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

  • jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne,
  • jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne,
  • jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
  • w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać,
  • jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków,
  • jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.

SZKOLNA LIGA SZACHOWA

W szkole Podstawowej w Niemicy już od kilku miesięcy trwają zmagania w Szkolnej Lidze Szachowej , obecnie na półmetku rozgrywek rozgrywana jest VI Runda Mistrzostw . W Każdej z rund szachiści rywalizują ze sobą systemem „każdy z każdym” ,  podzieleni na grupy czteroosobowe . W Lidze udział biorą uczniowie z klas II – VI a swoje partie turniejowe rozgrywają podczas zajęć szachowych w godzinach od 9.20 – 9.50 .  Zawodnicy grają przy użyciu zegarów szachowych gdzie  mają od 10 do 13 minut na każdego zawodnika w każdej partii. Za zwycięstwo przyznawany jest 1 punkt , za remi 0,5 pkt.

Klasyfikacja po V Rundach

  1. Gabryś Urycki – 12 pkt.
  2. Wojtek Kaczmarczyk – 9,5 pkt.
  3. Giś Filip – 8,5 pkt.
  4. Karczyński Maciek – 8 pkt.
  5. Iga Hencel – 7,5 pkt.
  6. Stelmasik Bartek – 7,5 pkt.
  7. Królikowska Ola – 7pkt.
  8. Rogala Stasiu – 7 pkt.
  9. Snochowski Szymon – 6 pkt.
  10. Cichoński Tomek – 5 pkt.
  11. Małagowski – 3,5 pkt.
  12. Wrzołek – 1,5 pkt.
  13. Kruk – 1 pkt.
  14. Borko – 1pkt