LEKCJA BIBLIOTECZNA “PRZYSZŁA WIOSNA”

W czwartek 21 marca 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Kolorowe Nutki” zostały zaproszone na kolejną lekcję biblioteczną. Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Przyszła wiosna”. Dzieci rozpoczęły lekcję odpowiadając na zagadki związane ze zwiastunami wiosny. Pomimo iż pogoda za oknem momentami nie przypominała nam wiosny, dzieci jednak zauważyły zachodzące zmiany i w przyrodzie i w sposobie ubioru oraz to, że wszystko obudziło się ze snu, kwiaty rozkwitły, ptaki przyleciały zza morza. Bardzo bystro i przenikliwie odpowiadały o wszystkim, co do tej pory dostrzegli. Następnie zapoznały się z literaturą o tematyce wiosennych kwiatów, a także wykazały się dużą wiedzą o ich gatunkach i sposobach hodowli. W drugiej części spotkania przedszkolaki miały za zadanie wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennych kwiatów. Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawce prac w bibliotece.