ŚWIĘTO WODY I POWITANIE WIOSNY

18 marca 2016r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Wody. Z tej okazji zorganizowano „Dzień bez plecaka”, obfitujący w różne wydarzenia i zajęcia. Już od rana można było skorzystać z usług „Kącika Urody”, a po pobycie w nim mieliśmy kolorowe makijaże i akcenty wiosenne na roześmianych twarzach. O godzinie 9:00 zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeliśmy inscenizacje: „Krótka lekcja o wodzie” i „Nasza wiosna”. Czas umilił nam występ klasy V, pokaz mody szkolnych wiosenek – uczennic oraz potyczki wiosenne nauczycieli i uczniów. Każda klasa zaprezentowała wymyślone hasła rymowanki oraz plakaty „Idzie wiosna”. Po części oficjalnej uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w warsztatach artystycznych, podczas których tworzyli „Drzewo Życzeń i Postanowień Wiosennych”, zajęciach logicznych i sportowych. Każdy z nas uczestniczył również w warsztatach doświadczalnych, podczas których obserwowaliśmy mleczną tęczę, wybuch wulkanu, tonącego i pływającego ziemniaka, zabawy z herbatą oraz klej wodny. Po trudach i wysiłkach w czasie zajęć ruszyliśmy wraz z Marzanną na spacer w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny.