PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE

W Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy we współpracy z filią Biblioteki Publicznej w Malechowie  odbyły się szkolne eliminacje 55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego “Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Komisja w składzie: pani Małgorzata Cichecka, pani Elżbieta Skuratowicz, pani Justyna Okurowska i pani Joanna Komorowska, wyłoniła  spośród 17 uczestników szkolnych reprezentantów, którzy wystąpią na eliminacjach gminnych.

W kategorii Ptasząt I miejsce zajął Fryderyk Ładyko (kl. III), II miejsce zajęła Hanna Kołodziej (kl. II), a III – ex aequo Marcjanna Orzechowska (kl. II) i Michał Rogala (kl. I). W kategorii Ptaszków I miejsce zajęła Arleta Łacina (kl. V), a II – Szymon Hryckowian (kl. IV). Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy III: Hanna Nieradka, Zofia Orzechowska i  Hanna Różewicka.

Pozostałym uczestnikom konkursu: Sarze Kowalczuk (kl. I), Jakubowi Kruszewskiemu (kl. III), Magdalenie Banaśkiewicz (kl. IV), Oliwii Jędrzejczyk (kl. IV), Milenie Kaczoch (kl.V), Antoninie Nieradce (kl.V), Mateuszowi Kaczoch (VIII) i Hubertowi Wilińskiemu (VIII)  dziękujemy za udział, za włożony wysiłek oraz aktywność i zaangażowanie w konkurs.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom szkolnych eliminacji i  trzymamy za Was kciuki w dalszych etapach „Ptaków, Ptaszków i Ptasząt Polnych”.