Warsztaty ceramiczne

Ceramika – to tworzywa i wyroby otrzymywane w wyniku wypalania odpowiednio uformowanej gliny. Klasyczny proces produkcji wyrobów ceramicznych polega na dokładnym wymieszaniu odpowiednich surowców, formowaniu, wysuszeniu i wypaleniu. Proces wypalania odbywa się w piecach, w bardzo wysokiej temperaturze (od 900 st.C do 2000 st. C w zależności od rodzaju ceramiki).

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w  warsztatach ceramicznych z panią Anną Kowalczyk.

Korzystając z uprzejmości pani Joanny Golik spotkaliśmy się z “ceramiczną mistrzynią” w Dworku “Golikowo”. Tam, w odpowiednio przygotowanej sali, tymczasowo zmienionej  w warsztat ceramiczny, uczniowie uczestniczyli w tworzeniu ceramiki użytkowej. Z uprzednio przygotowanego surowca, wyrabiali, lepili, formowali i kreatywnie dekorowali, tworząc piękne, oryginalne wyroby. Wśród nich znalazły się: miseczki, talerzyki, gwiazdki, kubeczki, filiżanki, ozdoby świąteczne i wiele  innych.

Z niecierpliwością czekaliśmy na efekty naszej pracy……………..   i oto są !!!

Bardzo dziękujemy pani Asi Golik i pani Annie Kowalczyk -wychowawczynie klas trzecich – Ania Augustyniak – Sikora i Ela Skuratowicz