Jasełka 2015

„Do stajenki do Betlejem”……

takie hasło przyświecało w przenośni i dosłownie przedstawieniu jasełkowemu, które 15 grudnia 2015r. zaprezentowano w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy. Na scenie pojawiły się diabły, anioły, pastuszkowie, królowie i postaci ze świata rzeczywistego i oczywiście Święta Rodzina.

Historia narodzenia pańskiego w pięknej świątecznej scenerii,  w  otoczeniu  jarzących się i iskrzących świerków. Występ uświetnił  chór,  który śpiewająco uzupełnił scenariusz inscenizacji.

Gdy  widowisko jasełkowe dobiegło końca, kolędy  zaśpiewały panie z zespołu ludowego „Słoneczko’ z Niemicy.

Tradycyjnie już rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs na świąteczny stroik. Za najpiękniejszy bożonarodzeniowy stroik nagrodę otrzymali: Amelka i Adam Golik z rodzicami, Oktawia Cebula i jej rodzice, Aleksandra Królikowska z rodzicami, Nadia Dąbrowska i Jakub Szpreniec z rodzicami, Bianka Pawlos z rodzicami, Danusia Jędrzejewska i jej rodzice oraz Robert Maj i jego rodzice. Wyróżnione stroiki zostały zlicytowane za okazałą sumę.

Naszą uroczystość  zaszczycili znamienici goście:

Przewodnicząca Rady Gminy Malechowo Pani Jolanta Kieres,

Wójt Gminy Malechowo Radosław Nowakowski,

Ksiądz Proboszcz dr Józef Turkiel,

Ksiądz Parafii Ostrowiec Mariusz Żołądkowicz,

v-ce Przewodniczący Rady Gminy Malechowo Wiesław Rosiński,

Radni Gminy Malechowo: Renata Jarotek , Eugeniusz Hamplewski,

Dyrektora ZEAO Ryszard Grzeszczuk,

Dyrektor Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Pani Barbara Chylewska,

v-ce dyrektor Gimnazjum pani Anna Michalewicz,

Komendanta Stanicy Harcerskiej w Jarosławcu dh Ryszard Sobczak,

Komendant Związku Drużyn ZHP Malechowo dh Michał Bielecki,

Krąg Instruktorski Wiarus ZHP Sławno pani Wanda Bajtek,

Przewodnicząca Rady Rodziców Ewelina Okurowska – v-ce Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Maj,

Rada Sołecka i Sołtys wsi Niemica pani Agata Zawadzka,

Zespół Ludowy „Słoneczko” Niemica,

Pani Maria Solarczyk,

Pielęgniarka pani Elżbieta Szlufik,

Rodzice, rodziny naszych uczniów, emeryci, mieszkańcy, przedsiębiorcy lokalni.

Pracownicy, emeryci naszej szkoły oraz ich najbliżsi.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez nauczycieli.