ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku , 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) odbyła się 17 listopada 2023.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ŚDTM po raz czwarty w tym roku. Po zgłoszeniu szkoły otrzymaliśmy licencję i dostęp do materiałów pozwalających przeprowadzić działania w naszej szkole. Święto to obchodziliśmy w ciągu dwóch dni 16-17  listopada 2023. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Aby upiększyć te dni uczniowie klas III-VIII przygotowali przepiękne plakaty i gazetki ścienne, które ozdobiły całą szkołę. 16 listopada został zorganizowany konkurs w klasach III-VIII na klasowego mistrza tabliczki mnożenia. Mistrzowie i wicemistrzowie  otrzymali CERTYFIKATY EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Mistrzowie tabliczki mnożenia poszczególnych klas to:

 • Zofia Orzechowska klasa III;
 • OLIWIA JĘDRZEJCZYK KLASA IV;
 • DOMINIK TOMANKIEWICZ KLASA V
 • WOJCIECH JĘDRZEJCZYK KLASA VI;
 • BŁAŻEJ KWIATKOWSKI klasa VII;
 • HUBERT WILIŃSKI KLASA VIII;

Wicemistrzowie to:

 • JAKUB KRUSZEWSKI KLASA  III;
 • WOJCIECH DYRDA KLASA IV;
 • ARLETA ŁACINA KLASA V
 • STANISŁAW ROGALA KLASA VI;
 • ZUZANNA KRÓTKA klasa VII;
 • WIKTORIA LAUDA KLASA VIII;

17 listopada wszystkie klasy I-VIII oraz odział przedszkolny  świętowali ten dzień, rozwiązując łamigłówki i rebusy matematyczne. Każda klasa miała inne zadanie do wykonania. Dodatkowo dla klas III-VIII na holu przygotowano zadania, wymagające od uczniów znajomości tabliczki mnożenia. W zamian za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali ODZNAKI- EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA.

Koordynatorem działań w szkole była Joanna Galek-Bobis – nauczyciel matematyki  i Marta Wiącek – pedagog.