ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA

W tym roku przypada 13. rocznica przyjęcia przez naszą Szkołę imienia Noblistów Polskich. To szczególne święto uczciliśmy apelem. Doniosły charakter tej uroczystości podkreślała obecność pocztu sztandarowego. Najpierw zgromadzeni obejrzeli okolicznościowy program artystyczny, w czasie którego został przypomniany opis haftu szkolnego sztandaru oraz przywołany dorobek Noblistów Polskich. Następnie uczniowie wygłosili wiersz Wisławy Szymborskiej “Gawęda o miłości ziemi ojczystej” oraz zaśpiewali piosenkę do słów wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza” jej autorstwa .

W kolejnej części apelu głos zabrała pani Małgorzata Cichecka. Przedstawiła ona skład Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie dokonali uroczystego ślubowania w obecności społeczności szkolnej i przy sztandarze szkoły.

Podsumowując 13.rocznicę nadania Szkole imienia Noblistów Polskich Dyrektor Szkoły, pani Iwona Nowak-Gancarz życzyła uczniom i nauczycielom inspirowania się dokonaniami i osobowościami Noblistów, sięgania szczytów i spełniania marzeń.