śWIĘTO DRZEWA

10 października 2023r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Święto Drzewa.

W czasie szkolnego apelu uczniowie klas III – V zaprezentowali zebranym sylwetki rodzimych drzew. Oprócz tego była mowa o znaczeniu drzew w przyrodzie i gospodarce człowieka. Wszyscy uczniowie mogli zaśpiewać hymn dla drzew oraz zatańczyć w rytm szumu lasu.

Najważniejszym punktem dnia było sadzenie drzew i krzewinek w ogrodzie przyszkolnym przez uczniów, nauczycieli, dyrektora szkoły. W trakcie sadzenia mieliśmy okazję gościć przedstawiciela Nadleśnictwa Karnieszewice, który podarował naszej szkole sadzonki lipy oraz cenną lekcję z zakresu gospodarowania zasobami leśnymi.

Serdecznie dziękujemy za wykonaną pracę!

Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców, którzy popołudniu uczestniczyli w pracach porządkowych i sadzeniu bylin w Tajemniczym Ogrodzie. Dziękujemy za otrzymane sadzonki, zakupione narzędzia oraz zjawiskowy karmnik.