Działamy Profilaktycznie

19 kwietnia uczniowie klas 5-8 wzięli udział w pogadance w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach przeprowadzonej przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz policji w Sławnie. Spotkanie było podsumowaniem cyklu lekcji poświęconych zapobieganiu używania przez uczniów  narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków.  W trakcie prelekcji omówione zostały aspekty zdrowotne wynikające z zażywania i posiadania niedozwolonych substancji. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami i skutkami przyjmowania narkotyków, w tym nowych narkotyków. Poruszone zostały także tematy związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich.