Higiena nasza tarcza ochronną

W ramach Wojewódzkiego Programu Edukacji Zdrowotnej “HIGIENA NASZĄ TARCZĄ OCHRONNĄ” mającego na celu wdrażanie od najmłodszych lat zasad profilaktyki zdrowotnej, uczniowie klas I – III realizowali tematy koncentrujące się na zapobieganiu chorobom zakaźnym poprzez stosowanie zasad higieny osobistej. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z dziedziny zdrowia oraz przyswoiły i wdrożyły prawidłowe przyzwyczajenia i nawyki higieniczno- zdrowotne  poprzez udział w zajęciach, podczas których, na podstawie obejrzanych prezentacji multimedialnych, omawiane były zagadnienia: higieny osobistej, higieny rąk, grypy i koronawirusa. Piękne prace uczniów, zachęcające do dbania o higienę, przyozdobiły szkolny korytarz.