PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

21 marca 2023r. w naszej szkole odbyło się radosne przywitanie wiosny. W czasie szkolnego spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o zwiastunach wiosny oraz zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i artystyczne.

Każda klasa wykonała wiosenne zadania: posianie roślin, rozwiązanie zagadek oraz wykonanie pracy plastycznej wylosowaną metodą.

Zgodnie z tradycją w naszej szkole w tym dniu zaznaczyliśmy również znaczenie wody w naszym życiu, obchodząc Światowy Dzień Wody. Powstały piękne plakaty dotyczące oszczędzania wody w naszych domach. Starsi uczniowie zaprosili wszystkich uczniów na warsztaty badawcze z wodą w roli głównej. Obserwowali tęczową piankę, magiczne krople, uciekające cząsteczki, wiry wodne, wykonali „slimo-glinkę”.

Po warsztatach i zabawach wyruszyliśmy wspólnie na spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny.