PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIA NADSZEDŁ CZAS

Dnia 22 Października 2019roku w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy po raz pierwszy odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były najmłodsze dzieci z grupy „Biedronki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wraz z nauczycielami.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą.

Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor wraz z nauczycielami dokonała pasowania używając magicznej, kolorowej kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały medale i dyplomy.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia i wraz z zaproszonymi gośćmi korzystały ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.