PASOWANIE NA CZYTELNIKA

25 października 2019r. w Bibliotece w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy miała miejsce uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Podczas pierwszej części uroczystości pierwszaki obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez starsze koleżanki z klasy VI, o „Wróżce i jej przyjaciółkach książkach”, które zasmucone swym ciężkim losem, proszą pierwszaków o poszanowanie jej stron i dobre traktowanie. Następnie odpowiadały na kilka zagadek i wykazały się wzorową wiedzą na temat znanych bajek. Następnie pierwszaki, w towarzystwie starszych koleżanek, wychowawczyni i bibliotekarek złożyli przyrzeczenie, że będą kochać książki a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Potem wszyscy uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia bibliotekarki – Pani Krzysztofa Kowalczuk i Justyna Okurowska wręczyły uczniom pamiątkową książkę, słodki upominek i okolicznościowy dyplom.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.