GORĄCZKA SOBOTNIEJ NOCY

15 lutego  młodzież z klas VII,VIII ze szkół podstawowych  w Niemicy, Lejkowie i klas gimnazjalnych z Malechowa udała  się do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical, który przeniósł nas w epokę disco końcówki lat 70. Musical obrazował  historię 19 letniego chłopaka z Broklynu Tonyego Manero, który pracował  w sklepie z farbami i borykał się z kłopotami dnia codziennego. Jednak w pewnym momencie zorientował  się, że takie życie jest nie dla niego i by  zapomnieć o szarzyźnie dnia co sobotę chodził do dyskoteki biorąc udział w konkursie tanecznym . Zwycięstwo dawało  gwarancję lepszej przyszłości.
Ponadczasowa tematyka taneczno- wokalna, w której my dorośli i dzisiejsza  młodzież mogła odnaleźć się w tych postaciach staje się przesłaniem, zachętą do tego by nie bać się marzyć, realizować własne marzenia, być innym, lepszym  i działać  nawet na przekór przeciwnościom jakie napotykamy na swych drogach.
Kontakt ze sztuką teatralną pozwala na przeżycie czegoś niezwykłego. Aktorzy, muzyka, scenografia, efekty specjalne, gra światłem – to wszystko sprawia, że tak chętnie odwiedzamy teatr. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod ogromnym wrażeniem tego, co mogli zobaczyć. Przedstawienie zostało przyjęte z  ogromnym aplauzem i wywołało falę pozytywnych emocji .
Ewa Połońska