IMG-0007 (Copy)

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

„Tyle razy jesteś człowiekiem, ile znasz języków”

J. W. Goethe

 

W tym roku dnia 28 września w naszej szkole obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Celem wydarzenia było rozbudzenie wśród szkolnej społeczności zamiłowania do nauki języków oraz ukazanie różnorodności kultury, historii i obyczajów innych krajów. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły z przypiętymi do ubrań flagami państw Europy. Przy wejściu do szkoły każdego witały i żegnały napisy w języku angielskim i niemieckim. Ściany szkoły zostały przyozdobione plakatami, przygotowanymi przez uczniów szkoły, przedstawiającymi informacje o wybranych krajach europejskich. Na tablicy informacyjnej czekały na uczniów ciekawostki o krajach Wielkiej Brytanii i Niemiec, a na przerwach wszyscy mogliśmy posłuchać zagranicznej muzyki w różnych językach, m.in. w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim czy francuskim. Tak barwnie i wesoło w naszej szkole dawno nie było.