ZAJĘCIA BADAWCZE U TROPICIELI

Tutaj kasztany, tam żołędzie oraz kolorowe liście wszędzie……

Tropiciele zainteresowani otaczającym ich światem postanowili bliżej przyjrzeć się darom jesieni, które znajdują się w kąciku przyrody w naszej  sali  oraz w pobliskim parku. Dzieci ochoczo rozpoczęły obserwacje dzięki lupom które, otrzymali pierwszego dnia w szkole. Uważnie obserwowali co kryje się w zielonej skorupce z kolcami, czy szyszka ma ziarenka, a może mieszka w niej jakiś robaczek:), czy kasztan jest gładki, a może kolorowy liść kryje jakąś tajemnice? W parku przyglądali się korze drzew oraz trawie. Okazało się, że przyroda kryje wiele tajemnic, które warto odkrywać poprzez obserwacje. Dzieci  miały również  za zadanie zaznaczać  kolory jesieni, aby sprawdzić czy ta pora roku już na dobre zawitała do Niemicy.