LEKCJA PRZYRODY W NADLEŚNICTWIE KARNIESZEWICE

„Przeczytam – zapomnę, zobaczę – zapamiętam, doświadczę -zrozumiem.”

Uczniowie klas: pierwszej, drugich oraz przedszkolaki mieli okazję do przeprowadzenia doświadczeń w sali dydaktycznej w Nadleśnictwie w Karnieszewicach. Były obserwacje mikroskopowe, puzzle edukacyjne, tworzenie śladów zwierząt leśnych. Nasza przewodnik – pani Dagna przekazała nam wiele ciekawostek o zwierzętach, np. dowiedzieliśmy się, że borsuk jest czyściochem, a lis bałaganiarzem.

Następna lekcja to spacer po arboretum, gdzie zobaczyliśmy oprócz okazałych drzew, zielne perełki leśne np. storczyki. Dowiedzieliśmy się, że trzmiel jest bardzo pożyteczny w lesie, podobnie jak pszczoła na łąkach i polach.

Końcowa lekcja to rozpalanie ogniska z mokrego drewna – udało się! Kiełbasy w bułkach bardzo smakowały.

Gorące podziękowania dla pani Dagny.