FINAŁ WOJEWÓDZKI PIŁKI NOŻNEJ W NIEMICY

We wtorek 13 czerwca 2017r. na boiskach Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się Finał Wojewódzki w mini piłce nożnej dziewcząt, w którym wystąpiły 4 najlepsze szkoły całego województwa: SP 4 Goleniów, SP Niemica, SP Recz i SP Drawsko Pomorskie. Grano systemem każdy z każdym, z zaliczeniem meczów z półfinału, w którym SP Niemica zremisowała z SP 4 Goleniów, a SP Drawsko pokonało SP Recz 2:1. Grano na dwóch boiskach równocześnie w bardzo niekorzystnych warunkach, w których to wiatr dyktował przebieg gry.

W pierwszych pojedynkach SP Niemica doznała porażki 2:5 z SP Drawsko, a SP 4 Goleniów pokonało 2:0 SP Recz. W ostatniej kolejce w meczu o brąz, pomimo kontuzji w zespole z Niemicy nie udało się wywalczyć III miejsca i to Recz pokonując 3:1 Niemicę, został brązowym medalistą. W meczu o złoto po bardzo zaciętym pojedynku Drawsko pokonało 5:3 SP 4 Goleniów i zostało mistrzem województwa. IV miejsce SP Niemica i tak jest największym sukcesem Szkoły w mini piłce nożnej dziewcząt. W zeszłym roku dziewczęta uplasowały się na V miejscu. Wielkie gratulacje dla dziewcząt za to, że tak daleko zaszły, za ambicję i walkę do samego końca, pomimo tylu kontuzji w trakcie turnieju. W drużynie z Niemicy zagrały: Hanna Buchar, Klaudia Dziubak, Oliwia Strzelecka, Karolina Dobrzyńska, Patrycja Janta-Lipińska, Wiktoria Skoczylas, Daria Gryciuk, Julia Góral, Weronika Kura, Aleksandra Teszka, Zuzanna Kania, Julia Wagner. Opiekunem zespołu był Romuald Bobis. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Radzie Rodziców, pani dyrektor i rodzicom, którzy pomogli w organizacji.