TEATR KURTYNA – “O jeden krok za daleko”

9 stycznia odwiedził, po raz kolejny, naszą szkołę teatr KURTYNA z Krakowa z przedstawieniem profilaktycznym pt. “O jeden krok za daleko”. Tym razem spektakl pokazywał proces narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia, rozładowania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowania przemocy fizycznej i psychicznej, zaniku empatii, zaburzenia i błędy w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym. Bohaterami sztuki byli uczniowie – Paweł, który ma ofiarę – ucznia Jasia chorego na astmę, wobec którego testuje swoją bezwzględność i wyższość. Swoją pozycję w szkole zdobywa przez lekceważący stosunek do nauki, nauczycieli i “odwagę” w podejmowaniu zachowań ryzykownych. Na co dzień wobec swoich kolegów i koleżanek stosuje siłę fizyczną i przemoc emocjonalną, zastraszanie za pomocą wpisów w Internecie i szkalujących esemesów. W swoich poczynaniach posuwa się aż do sytuacji, w której jego ofiara omal nie traci życia.

_DSC0224 _DSC0228 _DSC0229 _DSC0234 _DSC0235