Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej „Jeden z dziesięciu”

mfundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg

Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej „Jeden z dziesięciu” w realizowanym projekcie „Gry logiczne i edukacyjne od starożytności do współczesności” w ramach programu mPotęga sfinansowanego przez Fundację mBanku jest już za nami. Chęć udziału zgłosiło 30 uczniów z klas IV-VI.

9, 12 i 13 grudnia 2016 r. przeprowadzono konkurs wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnicy odpowiadali na proste pytania, które sprawdzały przede wszystkim zakres materiału danej klasy z matematyki, jak również logiczne myślenie.Ustawienie uczestników nie było przypadkowe. O kolejności zdecydował wylosowany numer. Każdy zawodnik otrzymał numer oraz trzy karteczki symbolizujące szanse. Najpierw prowadząca p. Krystyna Burda zadawała dwie serie pytań dla wszystkich. Czas na odpowiedź na jedno pytanie wynosił 30 sekund. Pytania były czytane tylko jeden raz i liczyła się pierwsza odpowiedź. Jeśli uczeń błędnie odpowiedział lub nie udzielił odpowiedzi na trzy pytania, kończył udział w konkursie.
Następnie zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi do czasu, aż został jeden zawodnik- zwycięzca.

Zawodnicy starali się skoncentrować na zadawanym pytaniu, aby udzielić poprawnej odpowiedzi, lecz zdarzały się pytania niby banalne, lecz podchwytliwe. Niektórzy uczniowie, zaskoczeni ich „łatwością”, zbyt szybko udzielali odpowiedzi, jednak  okazywało się, że są one nieprawidłowe. Zazwyczaj jednak uczestnicy konkursu dostrzegali „podstęp”.

Zwycięzcami zostali:

KLASA 4

I miejsce: Mateusz Małysz kl.IVb

II miejsce: Michał Kowalczuk kl.IVb

III miejsce: Maciej Raj kl.IVa

KLASA 5

I miejsce: Marta Kobryń

II miejsce: Michał Rolnik

III miejsce: Kornel Podgórzański

KLASA 6

I miejsce: Marcel Wirkus

II miejsce: Krzysztof Lis

III miejsce: Szymon Myśliński

Rozgrywki zostały przeprowadzone w przyjaznej atmosferze.

Szkolny Turniej Wiedzy Matematycznej „Jeden z dziesięciu”  został zorganizowany i przeprowadzony przez p. Joannę Galek-Bobis koordynatora projektu i p.Krystynę Burdę.

Zwycięzcom gratulujemy !

_dsc0386