ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

“ZDROWIE JEST TYM CZYNNIKIEM, KTÓRY DODAJE WARTOŚCI WSZYSTKIM  ZEROM W ŻYCIU”

7 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Co roku to święto odbywa się pod innym hasłem, tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem „Pokonaj cukrzycę”. W czasie uroczystości towarzyszyły nam osoby związane ze światem medycznym: p. Krzysztof Perzyński – dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Malechowie, p. Elżbieta Szlufik – pielęgniarka ZOZ w Kawnie, p. Beata Dąbrowska – pielęgniarka i higienistka szkolna, p. Magdalena Skrzeczkowska i p. Sławomir Jelonek asystenci ds. promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie. Wśród widzów znaleźli się wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły – p. Iwona Nowak-Gancarz, a także rodzice oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewelina Okurowska.

Spotkanie uświetnił występ klasy IIb i V pt. „Dbaj o zdrowie”, w czasie którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy dbać o zdrowie i kondycję fizyczną oraz jak właściwie się odżywiać. Uczniowie podziękowali pięknymi słowami zebranym pracownikom służby zdrowia za zaangażowanie, wykonywaną pracę i niesioną pomoc.

Po spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami jedli wspólnie zdrowy posiłek w ramach akcji „Śniadanie daje moc”.

W czasie przerw uczniowie klasy V przeprowadzali pomiary ciśnienia, wagi, wzrostu i wskaźnika BMI w Kąciku Zdrowia.

W każdej klasie powstały piękne prace plastyczne – reklamy zdrowych produktów żywnościowych.

Obchody Światowego Dnia Zdrowia przygotowały panie: Krzysztofa Kowalczuk i Anna Bartosik-Mikulska.