PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

21 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się radosne przywitanie wiosny. W czasie szkolnego spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o zwiastunach wiosny oraz zaprezentowali swoje talenty wokalne, taneczne i artystyczne.

Zgodnie z tradycją w naszej szkole w tym dniu zaznaczyliśmy również znaczenie wody w naszym życiu, obchodząc Światowy Dzień Wody. Starsi uczniowie zaprosili wszystkich uczniów na warsztaty badawcze z wodą w roli głównej. Obserwowali szalone balony, wiosenny płomień, kolorową burzę, wulkany, różnobarwną piankę, jaja bez skorupki.

W klasach odbywały się zabawy i turnieje wiosenne, a także wysiew roślin. Kilka dni wcześniej uczniowie klas V-VIII wybrali się na zaplanowane „wagary”, jadąc do kina na „Akademię Pana Kleksa”.