WIECZÓR POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Odliczał swoje godziny,

By noc każda

Pogodnymi gwiazdami

Lśniła nad nami, gdy śpimy…

Tego życzymy Ci Polsko!”

Dzień 8 listopada 2023roku na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Niemicy. Ten spokojny wieczór poświęcony był 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły, wspomagani przez swoich rodziców i dziadków, zaprezentowali przedstawienie poetycko-muzyczne pt. „Droga do niepodległości”, oddając w ten sposób hołd tym, którzy zachowali wiarę w odrodzenie państwa polskiego i którzy za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Uroczystość została urozmaicona sceną batalistyczną przygotowaną przez Marszałka Józefa Piłsudskiego (w tej roli Pan Robert Baran) oraz jego żołnierzy.

W tym dniu każdy mógł dołożyć cegiełkę na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy, kupując przygotowane przez Radę Rodziców dekoracje, ciasta i domowy chleb. Do nabycia były też obrazy malowane przez młodych artystów – młodzież naszej placówki.