“Znać inny język to jak posiadać drugą duszę.”- Charlemagne

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole miał miejsce Europejski Dzień Języków, który od 2001 r. obchodzony jest 26 września z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Przy wejściu do szkoły każdego witały napisy m.in. w j. angielskim, niemieckim, greckim czy nawet fińskim. Uczniowie poszczególnych klas reprezentowali wylosowane państwo europejskie. Na korytarzu było słychać wesołe powitania w różnych językach. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie słuchali muzyki charakterystycznej dla danego obszaru. Ściany szkoły zostały przyozdobione plakatami, przygotowanymi przez uczniów szkoły, przedstawiającymi informacje o wybranych państwach europejskich. Na przerwach każdy mógł spróbować swoich sił, mierząc się z tzw. „tounge twisters”, czyli łamańcami językowymi w języku angielskim.

Podczas Europejskiego Dnia Języków uczniowie wzięli także udział w quizie wiedzy językowej w formie testu na platformie Quizizz oraz w quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Mamy nadzieję, że jak co roku, każdego udało się przekonać, że warto uczyć się języków obcych!

Ciao! Bye! Tschüss!