DZIEŃ WIOSNY I WODY

19 marca w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny i Światowy Dzień Wody. W tym dniu uczniowie ubrani w kolorowe stroje, „przeganiali” zimę utworzonymi w klasach hasłami. Na zajęciach powstały piękne prace plastyczne „Zwiastuny wiosny” oraz miniaturki Marzanny. Najmłodsi konstruktorzy przygotowali „Wiosenną bitwę robotów”.

Dzieci uczestniczyły również w warsztatach badawczych „Jak można zbadać wodę”. Poznały zasoby wód, jej właściwości oraz sposoby oszczędzania.

Uczniowie klas starszych w trakcie zdalnych lekcji wykonywali prezentacje na temat Światowego Dnia Wody, tworzyli quizy, rebusy i krzyżówki o tematyce wiosennej. Część uczniów przeprowadziła ciekawe doświadczenia: m.in. burza w szklance wody, wulkan, herbata może być ciekawa, kolorowy grad.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i życzymy zdrowej i radosnej wiosny!!!!