17 MARCA- DZIEŃ ŚW. PATRYKA

17 marca – Dzień Św. Patryka

Dzień Św. Patryka to irlandzkie święto, które celebrowane jest na całym świecie, dlatego i w tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili się przyłączyć do jego obchodów. Najmłodsi oglądali po angielsku animowany film opowiadający historię Św. Patryka, dzięki czemu dowiedzieli się skąd pochodzi święty i dlaczego został patronem Irlandii. Podczas lekcji uczniowie słuchali również irlandzkiej muzyki oraz wykonywali prace plastyczne przedstawiające symbole tego wyjątkowego dnia – trójlistną koniczynę (shamrock) czy irlandzkiego skrzata (leprechaun). Klasy IV – VIII miały za zadanie przygotować w tym dniu zieloną potrawę lub napój, co okazało się dla wielu niezwykle ciekawym i kreatywnym zadaniem. Na lekcjach j. angielskiego uczniowie wymieniali się ciekawostkami związanymi z historią i obchodami Dnia Św. Patryka na całym świecie, a swoją wiedzę mogli na koniec zweryfikować, rozwiązując quiz. Była do kolejna doskonała okazja do zapoznania się z elementami kultury anglosaskiej. Happy St. Patrick’s Day!