THANKSGIVING-CZYLI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Święto Dziękczynienia obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych w  każdy czwarty czwartek listopada jako pamiątka pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth w 1621 roku. Ten dzień Amerykanie świętują w gronie swych najbliższych, zajadając pyszności, takie jak pieczony indyk z tłuczonymi ziemniakami, sosem żurawinowym i słodką kukurydzą czy ciasto z dyni. Dziś Święto Dziękczynienia jest przede wszystkim okazją do wyrażenia wdzięczności za wszelkie pomyślności, jakich doświadczamy w mijającym roku. Inspirując się amerykańską tradycją, uczniowie naszej szkoły także postanowili wyrazić swoje podziękowanie za dobre rzeczy, które im się przydarzyły w tym trudnym dla wszystkich roku. Okazało się, że powodów do wdzięczności jest wiele, co widać na załączonych pracach!:)