INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI Z PRZEDSZKOLA

Szanowni Rodzice,

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego od 12 do 25 marca w całym kraju zostały zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w placówkach oświatowych, zarówno publicznych, jak i prywatnych. W związku z tym niektórzy rodzice zastanawiają się, w jaki sposób zagospodarować dzieciom czas wolny.

W ramach akcji: ” Zostań w domu” wychowawcy oddziału przedszkolnego grupy “Biedronki” zachęcają do wspólnej zabawy z dziećmi. Poniżej zebraliśmy dla Państwa najważniejsze pomysły.

Co można robić z dzieckiem w domu?

• Grać w planszówki, karty, warcaby, szachy.
  • Czytać książki, bajki, komiksy…
  • Uczyć się – pamiętajmy, że wiele szkół i przedszkoli decyduje się na naukę zdalną, (proponujemy utrwalenie poznanych piosenek i wierszy).
  • Może czas na nowe hobby? Majsterkowanie, robienie na drutach czy gra na instrumencie może przypadnie najmłodszym do gustu.
  • https://mojedziecikreatywnie.pl/ – tutaj znajdziecie Państwo mnóstwo inspiracji na ciekawe zabawy z dziećmi bez wychodzenia z domu.
  • Zadania w ramach akcji: “Zdrowo i Sportowo” – codziennie przesyłać będziemy Państwu propozycję aktywności fizycznej wynikającej z udziału w projekcie.
  • Leżakować (opcja również dla dorosłych).
  • Wykorzystać ten czas na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, żeby pogłębić naszą relację.
  • Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!
  • Przede wszystkim nie powinniśmy przekazywać dzieciom swojej paniki, bo dzieci są bardzo podatne na wyłapywanie naszych emocji. Zachowajmy spokój.