KOMUNIKAT DO UCZNIÓW W CZASIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ

Drodzy Uczniowie!

Czas zawieszenia zajęć dydaktycznych służy naszemu bezpieczeństwu. Apelujemy o rozsądek, ograniczenie spotkań towarzyskich, unikanie  większych zgromadzeń oraz przestrzeganie zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywacie. Wykorzystajcie ten czas na czytanie książek, rozmowę z najbliższymi, spacery (najlepiej przy miejscu zamieszkania) oraz naukę.

Zgodnie z rekomendacją MEN nauczyciele będą się z Wami kontaktowali poprzez system Librus, pocztę e-mail lub inne kanały informacyjne umożliwiające naukę zdalną. Prosimy o codzienne logowanie się do e-dziennika i realizowanie przesyłanych  materiałów edukacyjnych.

Proponujemy korzystanie w wirtualnych lekcji, które można znaleźć w sieci.

Propozycje:

• pi-stacja
  • Khan Academy
  • geografia24.pl
  • edpuzzle
  • wordwall
  • szaloneliczby.pl
  • dyktanda.online
  • szkolawchmurze.org
  • LearningApps.org

Materiały edukacyjne – polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe

1. Epodreczniki.pl
  2. Portal wiedzy dla nauczycieli
  3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
  4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  5. Portal lektury.gov.pl
  6. Strona Centrum Nauki Kopernik
  7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
  8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning