MAŁE PRZEDSZKOLAKI Z WIELKIMI SERCAMI

3 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się pierwsza edycja akcji „Marzycielska Poczta”. Jest to wspaniała ogólnopolska inicjatywa, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl znajdują się profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. W profilach tych dzieci  można odnaleźć najważniejsze informacje o ich zainteresowaniach  oraz krótką biografię.

Biedroneczki oraz zerówka z oddziału przedszkolnego z Niemicy z wielkim zapałem przystąpili do akcji.  Przygotowywali  kolorowe laurki, które potem zostały wrzucone do specjalnej  skrzynki  „Marzycielskiej Poczty”. Każdy kto przystąpił do akcji tworzenia kartek starał się włożyć maksimum serca w to, co robi. Wszystkim przyświecał jeden cel- dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom, których życie zdominowała choroba. Ze wzruszeniem można było popatrzeć na małe dzieci, które chcą sprawić choć trochę radości swoim rówieśnikom.

Było to zadanie wyjątkowe i niezwykle ważne, pouczające i wzruszające. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!!! Na pewno nie poprzestaniemy na jednej edycji !