ŚWIĘTO DYNI U NAJMŁODSZYCH

6 listopada w grupie najmłodszych przedszkolaków obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Ten wesoły, pełen zabawy dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt.: „Dynia”, dzięki któremu dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, babeczki, przetwory i soki.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw matematycznych: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie oraz slalom dyniowy.

Dzieci z zapałem zabrały się również do odkrywania “dyniowego wnętrza”. Po przekrojeniu dyni wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd. Na zakończenie święta dzieci ozdabiały wybraną przez siebie dynię wg własnego pomysłu, dzięki czemu w całym przedszkolu nie brakowało w tym dniu uśmiechu i radości oraz niezapomnianych wrażeń.