SP NIEMICA W FINALE WOJEWÓDZKIM W SZACHACH

Siódmego grudnia w Gryfinie rozegrany został Finał Mistrzostw Wojewódzkich w Szachach Drużynowych w Ramach Igrzysk Dzieci. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi udział wzięli młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy. Turniej rozegrany został na dystansie 7 rund, w których zawodnicy z Niemicy rywalizowali ze szkołami z całego województwa. Należy zaznaczyć, iż w gronie wszystkich szkół znalazły się tylko dwie szkoły wiejskie – z Niemicy oraz Lejkowa, które reprezentowały powiat sławieński w finale wojewódzkim. Zawodnicy z Niemicy, którzy trenują grę w szachy dopiero od trzech miesięcy dzielnie walczyli z szachistami trenującymi w klubach szachowych od wielu lat, ostatecznie zajmując XV miejsce w województwie. Drużyna z Niemicy grała w składzie: Filip Giś, Gabryś Urycki, Filip Głowaczewski, Iga Hencel.