DZIEŃ PRAW DZIECKA

„Czy jesteś z Afryki,

Czy też z Ameryki,

Nie jest ważne gdzie mieszkamy,

Bo jesteśmy tacy sami.

Czy mówisz po polsku,

Czy też po japońsku,

Wszyscy dobrze rozumiemy,

Czego tak naprawdę chcemy.”

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue  – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole.

Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy włączyli się w obchody tego niezwykle ważnego święta.

Uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele uczcili ten dzień piękną inscenizacją, śpiewaniem radosnych piosenek o Prawach Dzieci. Wszyscy solidarnie w tym dniu ubrani byli w barwy niebieskie, a wychowankowie oddziału przedszkolnego mieli dodatkowo pięknie pomalowane twarze w kolorach niebieskich.

Dzisiejsze rozgrywki Szkolnej Ligi Szachowej były również poświęcone Prawom Dziecka.

Dzięki tak wspaniałym obchodom tego święta wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w globalną akcję UNICEF #GoBlue.