ŚWIĘTO DRZEWA

Dnia 10 października 2016r. w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy już po raz czternasty obchodziliśmy Święto Drzewa.

Tegoroczne obchody tej przyrodniczej imprezy przebiegały pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”. W czasie szkolnego spotkania wszyscy uczniowie wysłuchali pogadanki na temat znaczenia drzew w przyrodzie i życiu człowieka, obejrzeli występ i prezentację Julii Wagner oraz sami mogli wcielić się w rolę drzew – tańcząc w rytm leśnej muzyki.

Najważniejszym akcentem święta było zasadzenie krzewów na terenie szkoły. W tym roku uczniowie projektowali zielony labirynt z bukszpanów w ramach projektu „mPotęga”. Sadzonki krzewów zakupiono dzięki zbiórce pieniędzy od uczniów i nauczycieli, za co gorąco dziękujemy.

Uczniowie brali udział w konkursach: fotograficznym „Drzewa wokół nas”, literackim „Drzewa wierszem pisane”, a także plastycznym „Drzewka szczęścia”.  Ich rozstrzygnięcie nastąpi w czwartek.

Działaniami w ramach obchodów Święta Drzewa zajmowała się p. Anna Bartosik-Mikulska – nauczyciel przyrody.