XVI Dzień Papieski „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich pamiętali o Wielkim Polaku – Papieżu – Świętym Janie Pawle II. Wykonali gazetkę okolicznościową i uczestniczyli w warsztatach dydaktyczno – wychowawczych.

W trakcie tych zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazująca Papieża w różnych momentach życia, począwszy od dzieciństwa poprzez wybór na Stolicę Piotrową                 16 października 1978 roku, aż po uroczystości pogrzebowe w kwietniu 2005 roku.

Na zakończenie wykonali ukochaną  „Barkę” Papieża, która zawsze Mu towarzyszyła i była śpiewana przez miliony Polaków podczas papieskich pielgrzymek.

Opiekunem obchodów Dnia Papieskiego była pani Łucja Kurz.