Obrazki

ELIMINACJE GMINNE W TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

10 marca 2016r. w Malechowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy uczestniczyli w nim uczniowie klasy VIb: Grzegorz Babirecki, Kacper Hencel i Szymon Żurowski. Konkurs miał formę pisemną – test składał się z 30 pytań. W wyniku dogrywki zwycięzcami wśród szkół podstawowych zostali uczniowie z Niemicy: Szymon Żurowski (23 pkt) i Grzegorz Babirecki (22pkt). Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

Wycieczka na przedstawienie teatralne

Uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy pokochali teatr. W trakcie roku szkolnego często oglądają spektakle i przedstawienia teatralne, ale też sami je przygotowują i prezentują przy okazji różnych spotkań i uroczystości.

Ostatnio prawie setka dzieciaków uczestniczyła w szczególnym przedstawieniu baśni muzycznej TEATRU MUZYCZNEGO Z ŁODZI pt. “W tajemniczej krainie krasnali”, czyli rzecz o skrzatach malutkich

smerfach wesolutkich

krasnoludkach ubogich

króliczkach pełnych trwogi

złośliwym trolu szczerbolu

złej czarownicy złośnicy

i niedźwiedziu miodojadku.

Dzieci wspaniale się bawiły, a wybrani “szczęśliwcy” zaproszeni na scenę zademonstrowali swoją sceniczną moc  w konkursach sprawnościowych.

Uczniom klas I – III towarzyszyły wychowawczynie.

Dzień otwarty w gimnazjum dla klas VI

DZIEŃ OTWARTY W GIMNAZJUM DLA KLAS VI

Uczniowie klas szóstych uczestniczyli we wtorek w gimnazjalnym spotkaniu, które miało miejsce w Gimnazjum im. mjr. R. Markiewicza ps.MOHORT w Malechowie.

Starsze koleżanki i koledzy oraz ich nauczyciele zaproponowali bardzo ciekawy program.

Najpierw zostali oprowadzeni po szkolnych korytarzach i niektórych salach lekcyjnych, potem byli uczestnikami ciekawych fragmentów lekcji fizyki, chemii i języka angielskiego.

Zorganizowany został również konkurs “Jeden z dziesięciu” dotyczący przysłów polskich oraz Omnibus – konkurs wiedzy. Z przyjemnością “donoszę”, iż w obydwu zwycięzcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy.

Gratulacje.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i miłymi pogawędkami.

Dziękujemy za zaproszenie.

Pełniące obowiązki wychowawstwa  – Dorota Fiszer i Ela Skuratowicz.