teatr kurtyna w naszej szkole

Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję zobaczyć spektakl profilaktyczny “Niewinna gra”, który przedstawiał współczesną historię chłopca o imieniu Piotr. Bohater to dwunastolatek, uczęszczająca do typowej szkoły podstawowej. W klasie ma grono życzliwych przyjaciół a jednym z nich jest Michał, chłopak zakochany w grach komputerowych. Piotr jest nim zauroczony i próbuje wszelkimi sposobami zwrócić na siebie jego uwagę. Żeby lepiej zaimponować koledze postanawia mocniej zagłębić się w wirtualnym świecie gamerskim i streamerskim. Coraz więcej czasu poświęca oglądaniu streamerów, czyli młodych ludzi reklamujących nowe gry oraz tłumaczących i udostępniających swoje postępy w grach. Z dnia na dzień zaczynają Piotrowi imponować wytrawni gracze a świat gamingowy w którym uczestniczy daje poczucie pozornego szczęścia. Już po miesiącu zauważalne są pierwsze zmiany w zachowaniu bohatera. Piotr zaniedbuje nie tylko obowiązki domowe ale również szkolne. Nocą udając przed rodzicami że śpi, nadal uczestniczy w życiu wirtualnym. Wszelkie rozmowy i zakazy, łącznie z zabraniem telefonu czy gamepada nie przynoszą zmian w jego zachowaniu a zdesperowany chłopiec w osiągnięciu zamierzonego celu posunie się nawet do kradzieży i szkolnego szantażu. Ale bohater zrozumiał niebezpieczeństwo na jakie narażone jest jego zdrowie? Jego relacje z tatą znowu są jak dawniej.

Uczniowie klas IV-VIII podczas spektaklu.
Bohater Piotr i jego kolega Michał.
Bohater Piotr i jego tata
Rozmowa Piotra i Michała.