Qltur@ w siecie

8 grudnia 2022 roku odbyło się spotkanie uczniów klas 1 – 8 z panią policjantką realizowane w ramach projektu „Qltur@ w sieci”. Istotą zajęć były działania profilaktyczno-edukacyjne w zakresie cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży w województwie zachodniopomorskim. W pierwszej kolejności poruszona została kwestia nadmiernej ufności w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie oraz ryzyka, jakie wiąże się z udostępnianiem niewłaściwych treści w Internecie. Uczniowie przypomnieli sobie także ogólne zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Na koniec ze starszymi uczniami omówiono przejawy demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej osoby nieletniej i jej funkcjonowania w polskim systemie karnym i penitencjarnym.