Pani dyrektor i Przewodnicząca Rady Rodziców zapraszają do wysłuchania wierszy i pieśni patriotycznych

WIECZOREK POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W dn.8.listopada w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się  Wieczorek Poezji Patriotycznej.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły pani Iwona Nowak-Gancarz, która przywitała przybyłych gości i zwróciła uwagę zebranych na istotę spokoju i wolności życia w suwerennym państwie. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady  Rodziców pani Barbara Klemba, która zaprosiła wszystkich do wspólnego poetyckiego przeżycia.

Przybyli goście, wśród blasku świec mogli wysłuchać utworów z klasyki literatury polskiej. Nie zabrakło wierszy Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, czy Wisławy Szymborskiej. Gromkim głosem zabrzmiały takie utwory jak: „Biały krzyż” Czerwonych Gitar i „Jak długo w sercach naszych”. Na scenie oprócz uczniów, wystąpili ich rodzice oraz gościnnie pan Robert Baran – pasjonat biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie było pełne wzruszeń. Słowa wieszczy i wspólny śpiew spowodowały, że niektórym ukradkiem spłynęła po policzku łza. 

Rada Rodziców zorganizowała konkurs dla uczniów na przebranie się za Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trudno było dokonać wyboru – każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Rada Rodziców przygotowała również kiermasz. Można było nabyć obraz, namalowany przez uczniów naszej szkoły lub wyroby rękodzielnicze. 

Wieczór pełen emocji i nostalgii spajający społeczność Szkoły w Niemicy pokazał, jak bardzo pamiętamy o tych, którzy poświęcili się, byśmy mogli żyć w Niepodległej Polsce.