WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 25 – 27. X.2022r. w ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas 7-8  ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Zwiedzanie stolicy Polski rozpoczęło się spacerem po malowniczych alejkach Ogrodu Botanicznego  Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie grupa udała się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie można było samodzielnie eksperymentować przy około 200 stacjach doświadczalnych – obserwować zachodzące w przyrodzie zjawiska oraz poznać reguły ludzkiej percepcji świata fizycznego.

Drugi dzień uczniowie spędzili na zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego oraz poznawaniu Starego Miasta. Przewodnik zapoznał uczniów i nauczycieli z historią Placu Zamkowego, m.in. Kolumny Zygmunta i pozostałości fosy. Również przedstawił dzieje Zamku Królewskiego i jego eksponatów oraz barbakanu. Następnie poprowadził grupę Traktem Królewskim, idąc Krakowskim Przedmieściem, przez Nowy Świat, po okolice ul.Foksal i ul.Chmielnej. Kolejnym punktem tego dnia był spacer alejami Łazienek Królewskich i poznawanie historii m.in.: Pałacu Na Wodzie, Starej Oranżerii, Teatru Królewskiego i Pałacu Myślewickiego.

Ostatni dzień wycieczki poświęcony był zwiedzaniu w Wilanowie Ogrodów i Pałacu Króla Jana III Sobieskiego oraz podziwianiu panoramy Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Pobyt w Warszawie zakończył się zakupami  w centrum handlowo-rozrywkowym „Złote Tarasy”.

W międzyczasie uczestnicy wyjazdu poznawali inne ciekawe miejsca Warszawy. Pilot wycieczki, pan Leszek Sieńczak, wskazywał na m.in. ambasady poszczególnych państw, Belweder, budynki ministerstw, Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej, Arsenał Królewski.

Wyjazd ten był niezwykle pouczający. Poprzez poznawanie zabytków czasów królewskich, następnie symboli wskazujących na okres II wojny światowej, po architekturę epoki socrealizmu, budownictwo współczesne i nowoczesne, odczuć można było bogactwo historyczne naszej stolicy.

            Zapraszamy do obejrzenia na szkolnej stronie FB galerii zdjęć z poszczególnych dni wyjazdu do Warszawy.