MOJE SAMOPOCZUCIE TO MOJE ZDROWIE

Nowy rok szkolny otworzyła debata pt. Moje samopoczucie to moje zdrowie. Inspiracją dla tematu był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, obchodzony co roku 10 października, a dokładniej jego tegoroczne przesłanie Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem. Uczniowie wspólnie zastanawiali się nad tym, jak dbają o swój dobry nastrój oraz co go najczęściej obniża. Na koniec uczestnicy debaty zmierzyli się z pytaniem, jaki wpływ na nasze ciało mają negatywne i pozytywne emocje. Wszyscy zgodnie przyznali, że interakcje z innymi ludźmi najmocniej oddziałowują na nasze sampoczucie, a co za tym idzie, na nasze zdrowie psychiczne. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wykazali się dużą aktywnością.

Praca uczniów w grupach
Praca uczniów w grupach na temat samopoczucia