OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

Obchody Europejskiego Dnia Języków, przypadającego na 26 września, jest już tradycją w naszej szkole. Jak co roku, celem wydarzenia jest zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty informacyjne, poświęcone wylosowanemu państwu europejskiemu. Na korytarzu było słychać wesołe powitania w różnych językach. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie słuchali muzyki charakterystycznej dla danego kraju europejskiego. Na przerwach każdy mógł spróbować swoich sił, mierząc się z tzw. „tounge twisters”, czyli łamańcami językowymi, w języku angielskim. Z kolei na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas VII,VIII wykazywali się sporą kreatywnością prezentując prace plastyczne, których celem było zareklamować wybrane kraje niemieckiego obszaru językowego. Dodatkowo, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w quizie na temat krajów DACHL. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień przekonał wszystkich, że warto uczyć się języków obcych!

Ciao! Bye! Tschüss!

Uczniowie klasy IV prezentujący Francję
Uczniowie klasy VI reprezentują Hiszpanię
Uczniowie klasy VII na tle flagi Włoch