Wycieczka kl. IV-VI

W dniach 9 – 10 czerwca uczniowie klas IV – VI udali się na wycieczkę dofinansowaną przez rządowy projekt Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” do Świnoujścia i Międzyzdrojów. Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili Wystawę Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach, gdzie mogli podziwiać m.in. zabytkowe parowozy, wagony osobowe i towarowe, drezyny i inne urządzenia kolejowe. Kolejnym punktem wycieczki było Oceanarium w Międzyzdrojach. Uczniów zaczarowało królestwo ryb oraz wodnej fauny i flory. Zwiedzający mogli zapoznać się z setkami kolorowych ryb i organizmów wodnych, począwszy od płaszczek i muren przez wszystkim dobrze znane z filmu „Gdzie jest Nemo?” błazenki aż po drapieżne rekiny. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wejścia na Latarnię Morską w Świnoujściu. Na tarasie widokowym naszym oczom ukazał się piękny widok nie tylko na morze i port, ale także na kawałek wyspy Wolin i archipelag dzikich wysepek. Na koniec zawitaliśmy do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu okazała się solidną dawką historii, szczególnie dla miłośników militariów. Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i niezapomnianych wspomnień.