“LEKTURIADA” – W POSZUKIWANIU URODY SŁOWA

W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy odbył się konkurs – „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Organizatorem konkursu jest Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Książnica Pomorska w Szczecinie.

W ramach I etapu konkursu, bibliotekarz szkolny – Justyna Okurowska we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Malechowie, oraz nauczyciele języka polskiego – Agnieszka Bajtek i Elżbieta Skuratowicz, przygotowały ciekawe lekcje i pogadanki, przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Lekcje przeznaczone były dla uczniów klas IV – VIII. Następnie drogą tajnego głosowania, uczniowie dokonali wyboru lektury i najlepszego lektora klasowego. W II etapie konkursu wybrano najlepszego lektora szkolnego – Błażeja Kwiatkowskiego z klasy V i najlepszą lekturę – L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”.