APEL Z OKAZJI DNIA PRAW DZIECKA

„Dzieci! Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.”

Społeczność uczniowska  naszej szkoły z okazji Dnia Praw Dziecka przygotowała  apel pt. „Mamy swoje prawa”, który odbył się 19 listopada 2021 roku.  Został przygotowany przez przedszkolaków i  uczniów klas I-VIII pod kierunkiem Małgorzaty Cicheckiej  i Kamilli Choiny.

Wybrani uczniowie z poszczególnych klas wyrecytowali wiersze poruszające tematykę praw dziecka, które były przeplatane piosenkami. Na zakończenie zespół taneczny pod kierunkiem Aleksandry Piotrowskiej zaprezentował taniec „ Zumba”.

Celem spotkania było przekazanie informacji o prawach ustanowionych dla dzieci i z myślą o nich oraz uświadomienie, że oprócz praw mają również obowiązki. Ich przestrzeganie należy przede wszystkim do dorosłych, którzy stwarzają dzieciom warunki do życia i rozwoju.