Uczniowie klasy ósmej po zakończonym apelu

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W środę, 10 listopada 2021 roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy dominowały barwy narodowe – biel i czerwień.

O symbolicznej godzinie 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, wszyscy uczniowie i nauczyciele  wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ten dzień stał się również okazją do przypomnienia bolesnej historii naszej ojczyzny i dążeń Polaków do odzyskania niepodległości. Zrobili to „po mistrzowsku” uczniowie ósmej klasy, którzy przygotowali i zaprezentowali inscenizację pt. „Droga do niepodległości”. Młodzi artyści przypomnieli o tych, którzy przez ponad wiek nie porzucili wiary w odrodzenie Polski, o tych, którzy w tej sprawie „na stos rzucili swój życia los”.

Dopełnieniem przedstawienia były znane i lubiane pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.