WARSZTATY KOMIKSOWE ZE ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM

27 października (środa) w Szkole Podstawowej im. Noblistów Polskich w Niemicy gościł pisarz, dziennikarz, scenarzysta i pasjonat piłki nożnej – Zbigniew Masternak. Na spotkaniu pisarz niezwykle ciekawie opowiadał o początkach swojej twórczości oraz co zmotywowało go do napisania pierwszej książki (w sumie napisał 20 książek i komiksów). Autor opowiadał również o swoich rodzinnych stronach, przygodach na emigracji we Francji a także o scenariuszach do znanych seriali telewizyjnych (m. in. do „Świata według Kiepskich”). W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty komiksowe. Każdy uczeń musiał stworzyć własny komiks o miejscowości z której pochodzi. Pan Zbigniew pomagał uczniom, dawał wskazówki i instruował w trakcie pracy. Najlepsze komiksy wyróżnił i nagrodził. W warsztatach udział wzięli uczniowie klasy IV, V i VI.