ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 11. edycja akcji (ŚDTM 2021) odbyła się 1 października 2021.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ŚDTM po raz drugi w tym roku. Po zgłoszeniu szkoły otrzymaliśmy licencję i dostęp do materiałów pozwalających przeprowadzić działania w naszej szkole. Święto to obchodziliśmy w ciągu dwóch dni 30 września i 1 października 2021. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób. Aby upiększyć te dni uczniowie klas IV-VIII przygotowali przepiękne plakaty i gazetki ścienne, które ozdobiły całą szkołę. 30 września został zorganizowany konkurs w klasach IV-VIII na klasowego mistrza tabliczki mnożenia.

Mistrzowie tabliczki mnożenia poszczególnych klas to:

• Oliwier Ogieł klasa IV;
  • Gabriel Urycki klasa V;
  • Wiktoria Harasimowicz klasa VI;
  • Julia Piekarska klasa VII;
  • Paweł Grębski klasa VIII;

1 października wszystkie klasy I-VIII oraz odział przedszkolny  świętowali ten dzień, rozwiązując łamigłówki i rebusy matematyczne. Każda klasa miała inne zadanie do wykonania. Dodatkowo dla klas IV-VIII w sali matematycznej przygotowano stacje zadaniowe, wymagające od uczniów znajomości podstawowych wiadomości i umiejętności matematycznych.

Koordynatorem działań w szkole była Joanna Galek-Bobis – nauczyciel matematyki.

PRACE UCZNIÓW KLAS IV-VIII
OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA