DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Obecnie dotarł już do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody w naszej szkole będą trwały do końca marca.

W ramach kampanii na rzecz bezpieczeństwa w Internecie zorganizowaliśmy w szkole tematyczne zajęcia edukacyjne. Uczniowie poznali zagrożenia płynące z sieci, nadmiernego korzystania z komputera i mediów. Uczniowie klas IV – VII wykonali prezentacje, plakaty tematyczne, które dotyczą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Poniżej przedstawiamy prezentację przygotowaną przez ucznia klasy szóstej